Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

K-Lite Mega Codec Pack

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

K-Lite Mega Codec Pack

 

K-Lite Mega Codec Pack 10.6.5
     K-Lite Mega Codec Pack, K-Lite Mega Pack’in dördüncü ve şu ana kadar çıkan son sürümünün adıdır. Birinci sürüm Temel, ikinci sürüm Standart ve üçüncü sürümde Tam sürüm olarak piyasaya çıkarılmıştır. K-Lite Codec Pack Full sürümüne komple kodec pakedi olan Real Alternative’in eklenmesi ile dördüncü ve son sürümü olan K-Lite Mega Codec Pack ortaya çıkmıştır ve K-Lite Codec Pack Full, Quick Time Alternative ve Real Alternative olmak üzere üç paketin birleşiminden oluşmuştur. Ayrıca BSplayer ve DC-DSP fitler isimli programları da bünyesinde barındırmaktadır ve en güzel tarafında ücretsiz olmasıdır.

     K-Lite Mega Codec Pack programı, bilgisayarımızda olması gereken ve film izlerken müzik dinlerken bize çok faydası olacak ve kesintisiz izleme ve dinleme zevkini yaşatacak olan her türlü ses ve görüntü ile ilgili codec dosyasını açmaya yarayan bir programdır. Bu program sayesinde DVD, VCD, DivX veya SVCD’ lerinizle birlikte her türlü görüntü ve ses dosyalarınızı daha net, güzel ve hızlı biçimde sorunsuzca oynatabilirsiniz.

     K-Lite Mega Codec Pack programı, Windows XP, Vista, 203, Win7, Win8 ve Win8.1 ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

     Bilgisayarda bulunması gereken bu kodecler, bilgisayarda ve internette bulunan multimedya dosyalarını oynatmak için gereklidir.

     Yeri gelmişken yukarıda sürekli bahsettiğimiz codec’in ne işe yaradığını da kısaca burada anlatalım isterseniz. Codec; video ve şarkı benzeri dijital medya dosyalarını sıkıştırmak ve sıkıştırılmış bu tür dosyaları açmak için kullanılan bir yazılım türüdür.
Biri kodlayıcı ve diğeri de kod çözücü olmak üzere İki bileşenden oluşur. Bunlardan sıkıştırma işini kodlayıcı, açma işini de kod çözücü yapar. Ancak bazı codec bileşenlerinde bunlardan yalnız biri de olabilir. 

     Windows Media Player ve benzer diğer programlar, dijital multimedya dosyalarını oluşturmak ve yürütmek için codec bileşenlerini kullanır.

İndir:
K-Lite Mega Codec Pack

K-Lite Mega Codec Pack BENZER İÇERİKLER
K-Lite Mega Codec Pack YAPILAN YORUMLAR