Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Windows 7 USB/DVD Download Tool

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
Windows 7 USB/DVD Download Tool
 
Windows 7 USB/DVD Download Tool 1.0
     Win 7 USB/DVD Download Tool, elinizde bulunan minimum 4GB’lik USB bellek veya DVD-R yardımıyla bir Windows 7 ISO dosyasından yararlanarak bootable olarak Windows 7’yi kurmanızı sağlayan, Win XP, Vista ve Win 7 işletim sistemiyle birlikte kullanabileceğiniz ücretsiz ve 2.6 Mb.lık ufak bir kurulum aracıdır. 

     USB bellek veya DVD-R’ye kopyaladığınız Win 7 işletim sisteminin ISO dosyasıyla optik sürücüye ihtiyaç duymadan sistemi bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Win 7 USB/DVD Download Tool ile elde etmiş olduğunuz ISO dosyası Wın 7 kurulum dosyalarının tek tek sıkıştırılmış versiyonudur.

     Kurulumun ilk aşamasında, genelde birçok kullanıcının karşılaştığı “The Selected ISO is not a valid ISO File Please select a Valid ISO File and Try again” hatası alırsanız panik yapmayın, yapacağınız tek şey ultra ISO ile ISO dosyanızın özelliklerinden “udf” ve “joliet”’i tıklamak ve farklı kaydetmek.

     PC kullanıcılarının genelde sıkıntı duyduğu ve ihtiyacı olan format olayına da Win 7 USB/DVD Download Tool sayesinde çözüm bulabilirsiniz ve makinenizi de bu sayede formatlayabilirsiniz.

     Şimdi de Win 7 USB DVD Download Tool programını nasıl kullanacağınıza bir göz atalım isterseniz.

     Öncelikle içine girdiğiniz USB ve DVD-R içinde bulunan Win 7 USB/DVD Download Tool dosyasına çift tıklayarak normal bir program gibi yükleyelim. Next dedikten sonra Install’e (kurulum) basarak dosyaların kopyalanmasını bekleyelim. Kurulum aşaması, dosyaları kopyaladıktan sonra bitecektir. Finish’e basarak kurulumu sonlandıralım. Daha sonra masa üstünde oluşturulan kısayola çift tıklayarak programı açalım. Burada bulunan Browse düğmesine basarak PC’de bulunan Win 7 ISO dosyasını gösterelim ve dosyanın adresini gördükten sonra Next  tuşuna basarak bir sonraki adıma geçelim. Bu adımda ise program bize kurulumu nereye yapacağımızı soracaktır. Biz “USB Device” seçeneğini seçip devam edeceğiz. Son aşamada da doğru flash bellek PC’niz tarafından seçildikten sonra “Begin Copying” seçeneği tıklanarak, ISO dosyası içinde bulunan dosyalar, belleğin içine kopyalanarak flash belleğiniz kuruluma hazırdır.
 

İndir:
Windows 7 USB/DVD Download Tool

Windows 7 USB/DVD Download Tool BENZER İÇERİKLER
Windows 7 USB/DVD Download Tool YAPILAN YORUMLAR