Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

DirectX 11 (Vista / Win 7)

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

  

DirectX 11 (Vista / Win 7)
     DirectX, Microsof tarafından çoklu ortam yazılımlarını özellikle video oyunları hazırlayabilmek için ortaya çıkardığı ücretsiz API yazılım programlama arayüzüdür. DirectX 11 de, bu arayüzün resmi ve en güncel sürümüdür. 

     2009 yılı sonunda Win 7 ile birlikte gelen ve hâlihazırda Windows Vista işletim sistemine de kurulabilen DirectX 11, yeni nesil makineler da en teknolojik donanımlardan da yararlanarak oyunlar oynamak için geliştirilmiş olup, gerçeğe çok yakın ve üstün bir grafik kalitesi sağlamaktadır.

     DirectX 11, size oynadığınız oyunlarda yüksek performans elde etmeniz için ipuçları sağlayan ve API ile render hızınızı yukarılara taşıyan bir yazılımdır. Bu son sürüm ile oyunlardaki performansınızı yukarılara taşıyabilir ve önemli özellikleri de görüntüleyebilirsiniz.

     Artık, Microsoft’un yeni ve mükemmel fonksiyonlarına sahip yeni nesil grafiklerin ismi DirectX 11 oldu. DirectX 11 sayesinde ekranlarınız da daha etkileyici ve canlı kareler görmek mümkün olacak.

     DirectX 11’i destekleyen kartlar ise NVIDIA GT4xx ve AMD Rodeon HD 5xxx serisi kartlardır.

     Elinde modern ve kaliteli ancak DirectX 10 veya DirectX 10.1 destekli ekran kartınız olsa bile kartınızı değiştirmeye gerek kalmadan DirectX 11’in birçok özelliğini sorunsuzca kullanabileceksiniz. Hatta makinenizde DirectX 9 ekran kartı bulunan kullanıcılar bile bu son teknolojinin imkânlarından bir nebze de olsa faydalanabileceklerdir.

     DirectX 11’in bir diğer yeniliği ise göze hitap eden ve görselliği en üst seviyeye çıkaran Tesselation’dur. Bu özellik sayesinde oyunların önemli karakterleri çok daha şık olabilecek, kıyafetlerdeki incelikler detaylı bir şekilde görülecektir. Tek mahsuru ekran kartının yükünün artması, fakat sonuçta sistemin genel performansını etkileyen ve daha iyi grafik tasarımları sunuyor.

     Bütün bu yenilikler doğrudan sisteme yüklenmiş olarak geldiğinden kullanıcıları da yormuyor.

     Eğer bilgisayarınızda bir DirectX sürümü kullanıyorsanız size tavsiyem biran önce DirectX 11’e geçmenizdir. Oyunlardaki farkı açıkça gördüğünüzde bana hak vereceğinize eminim.   

İndir:
DirectX 11 (Vista / Win 7)

DirectX 11 (Vista / Win 7) BENZER İÇERİKLER
DirectX 11 (Vista / Win 7) YAPILAN YORUMLAR