Menü
Popüler
  Sitemizi değerlendirin
  Çok güzel bir site
  İyi bir site
  İyi ...ama...
  İyi olabilir
  Hoşlanmadım
  Takvim olarak Liste olarak Program Arşivi
  «    Ekim 2020    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031 
  • Facebook
  • Google +
  • Twitter
  • RSS
  0

  Firefox

  Firefox
   
  Firefox 31.0
   
       Firefox’un piyasaya çıkardığı 0.1 nolu ilk resmi sürümü olan Phoenix Eylül 2002’de yayınlanmıştır Ancak Phoenix Technologies ile aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle adı Firebird olarak değiştirilen 0.6 nolu sürümü Mayıs 2003’te piyasaya sürülmüş, bu defada Firebird isminin daha önce bir veritabanı yazılımı olarak kullanılmasından dolayı tekrar isim değişikliğine gidilmiş ve şu an kullanılmakta olan Mozilla Firefox isimli 0.8 nolu son sürümü Şubat 2004 te yayınlanarak kullanılmaya başlanmıştır.

       Firefox, hâlihazırda yaygın olarak kullanılmakta olan Windows, Linux, Mac ve Android gibi işletim sistemlerini desteklemektedir ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

       Firefox, günümüzde yaklaşık olarak internet kullanıcılarının yüzde yirmisi tarafından severek ve ilgiyle kullanılmaktadır. Ancak PC Mag tarafından yapılan bir değerlendirme de, Firefox’un otuz birinci sürümü, İnternet Explorer, Google Chrome ve Apple Safari’yide geride bırakarak birincilik koltuğuna oturmuştur. 

       Firefox web tarayıcı, her türlü gelişim ve geliştirmeye açık olan açık kaynak kodlu bir tarayıcıdır. 

       Günümüzün internet dünyasında en iyi ve en geniş eklentilere sahip web tarayıcısı unvanına sahip olan Firefox web tarayıcısının en önemli artıları olan popüler ve hayatı kolaylaştıran ilginç ve bir o kadar da faydalı eklentilerden en gözde olanlara şöyle bir göz atacak olursak bence en önemlisi ve ilk sırada bulunması gereken, beğendiğiniz ve sürekli kullandığınız siteleri özelleştirerek, hiçbir zaman kapanmamalarını sağlayan ve tarayıcıyı her açtığınızda direk olarak karşınıza çıkmasını sağlayan permatabs eklentisidir.  Diğeri de internetteki gmail, yahoo, Hotmail vb. sistemlerdeki mail hesaplarınızı kontrol eden ve size okunmamış e-posta sayısını gösteren WebMail Notifier eklentisidir.

       Son olarak ta Firefox, çıkarmış olduğu en önemli sürümlerinden biri olan 3.0 sürümü ile ilgili olarak 17 Haziran 2008’de yapmış olduğu Guiness rekor denemesi sonucu, yirmi dört saat içinde sekiz milyon indirmeyle bir günde en çok indirilen yazılım unvanını almıştır. 
   

  İndir:
  Firefox

  Rar şifresi: www.hemen-indir.com


  Etiketler: internet tarayıcısı, internete hızlı girme, intenete nasıl hızlı girilir, firefox indir

  Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
  Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.

  Yorum Ekle