Menü
Popüler
  Sitemizi değerlendirin
  Çok güzel bir site
  İyi bir site
  İyi ...ama...
  İyi olabilir
  Hoşlanmadım
  Takvim olarak Liste olarak Program Arşivi
  «    Eylül 2020    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930 
  • Facebook
  • Google +
  • Twitter
  • RSS
  0

  Skype

  Skype
   
  Skype 6.18.73.105
   
       Skype, VoIP teknolojisi kullanılarak, internet üzerinden ücretsiz olarak ailenizle ve arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı, sesli ve görüntülü telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan ve geneli ücretsiz olarak kullanılabilen bir yazılımdır.

       ABD. kaynaklı Skype Inc. Şirketi tarafından ilk yazılımı yapılan Skype, 10 Mayıs 2011 tarihinde Microsoft tarafından 8.5 milyar dolara satın alınmış, o tarihten itibaren Microsoft güvencesinde kullanıcıların hizmetine sunulmaya başlanmıştır. Artık Skype’de Microsoft’un bir parçası olmuştur ve bir süre sonrada, Microsoft’un, bir zamanlar internetin bir dönemine damgasını vuran anında mesajlaşma yazılımı olan, kullanıcıları tarafından kısa adı MSN olarak bilinen Windows Live Messenger ile birleşerek gücünü ve kullanıcı sayısını bir anda arttırmış ve Massenger’den Skype çok yoğun bir geçiş başlamıştır.

       Amerikalılar başta olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılan ve kullanıcıların çok ucuza görüşmelerine imkân tanıyan bu yazılım, sunduğu çok değişik imkânlarla ve sabit ve cep telefonlarının aranabilmesi gibi özellikleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanmıştır.

       Skype uzakları yakın eder, gönülleri hoş eder, aileleri bir araya getirir, iş bitirir, arkadaşları buluşturur, özel anların paylaşılmasına imkân tanır, mesajlaşmamızı sağlar, daha neler neler yapar.

       Ancak Skype anlık mesajlaşma programını diğerlerinden ayıran en önemli özelliği görüşmeleri SSL şifreleme yöntemi ile karşı tarafa iletilmesidir. Bu sayede iletişimin üçüncü şahıslar tarafından takip edilmesi oldukça zorlaşmaktadır. Diğer bir avantajı da ses ve görüntü aktarımlarının diğerlerine göre çok daha hızlı ve net olmasıdır. Bu güzel özelliklerinin yanında telefon özellikleri bakımından Skype uygulaması pahalı bir alternatif olmakla beraber internet üzerinden sunduğu kaliteli iletişimin ücretsiz olması kullanıcılardan tam puan almaktadır.

       Skype’de, kullanıcılar için çok önemli bir unsur olan sistem güvenliği olarakta birçok güvenlik önlemi bulunmakta olup, kodlar şifrelenmiş ve Proxy kimlik bilgileri otomatik olarak sürekli yenilenmektedir.

  İndir:
  Skype

  Rar şifresi: www.hemen-indir.com


  Etiketler: görüntülü konuşma programı, görüntülü konuşma, nasıl görüntülü konuşma yapılır, mesajlaşma

  Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
  Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.

  Yorum Ekle