» » The Elder Scrolls Online Oyunu ( İnceleme )
Menü
Popüler
  Sitemizi değerlendirin
  Çok güzel bir site
  İyi bir site
  İyi ...ama...
  İyi olabilir
  Hoşlanmadım
  Takvim olarak Liste olarak Program Arşivi
  • Facebook
  • Google +
  • Twitter
  • RSS
  0

  The Elder Scrolls Online Oyunu ( İnceleme )

  The Elder Scrolls Online Oyunu ( İnceleme )

   

  Bazı oyunlar vardır ki oyuncular tarafından her gelişmesi önem ile takip edilir. İşte The Elder Scrolls bu oyunlar arasında yer almaktadır. 1992 yılı ile hala oynanmaya devam eden oyun yenilerek karşımıza gelmeye devam etmektedir. Dünya genelinde büyük bir kitleye sahip olan oyun için milyonlarca kullanıcı var dememiz abartı olmayacaktır. Türkiye’de oldukça büyük bir kullanıcıya sahip olan oyun için forum siteleri kurulmuş bulunmaktadır. Öyle ki oyunun her çıkan yeni sürümü için hayranları tarafından Türkçeleştirme hızlı bir biçimde gerçekleştirilmektedir.

   

  Oyun dediğim gibi 1992 yılında çıkardığı başlangıç oyunu ile kullanıcılara eşlik etmektedir. Yani birçok oyuncunun onunla büyüdük demesi mecazi değil gerçek anlamda olacaktır. Bu zaman çıkan her sürüm de kullanıcıyı kurgusu ile etkiyen oyun için bu seride oldukça iyi olmaktadır.

  The Elder Scrolls Online Oyunu ( İnceleme )

   

  The Elder Scrolls oyunu
  henüz firma tarafından yayınlanmış bulunmamaktadır. Ancak oyun için yapılan araştırmalar sonucunda yaptığımız ufak incelemeler ile oyun hakkında tam bilgi almanız mümkün olmaktadır. Şuan için söylenenleri yapılması ile oyun 100 üzerinden 95 alacak şekilde kaliteli olacaktır. Ancak söylenenler tam anlamı ile yapılacak mı bilinmemektedir.

   

  Merak ile beklediğiniz serüvene başlangıçta direk olarak karakter yaratma ile başlamaktasınızdır. Bundan önce karşısına gelen kahin şuna içerisinde bulunduğunuz durumu size aktarmaktadır. Grafik olarak bana göre çok gelişmiş bir oyun olmamakta fakat oyun için ideal bir kalite sunulmuş bulunmaktadır. Yani yeni nesil oyunlarda yer alan yüksek kalite görselleri oyun içerisinde görmemiz pek mümkün olmaktadır. Dediğimiz gibi grafik olarak aslında iyi ancak daha iyisi olabilirdi.

   

  Oyun sırasında yeteneklerini tam anlamı ile kullanarak Mouse yardımı ile güçlü hamleler yapmanız gerekecektir. Oyunu ilk serisinden beri olmasa da uzun süredir oynayanlar bu gibi işlemleri sorun yapmadan kavrayabilecektir. Ancak oyuna ilk defa başlayan bir kişinin bu işlemleri hızlı bir biçimde yapması pek mümkün olmayabilir.

   

  The Elder Scrolls online tamamen yetenek üzerine kurulmuş olmaktadır. Yani kendi yetenekleriniz ile oyunda en iyisi olabilirsiniz. Size karşı yapılacak bir hamleye karşılık vererek onu etkisiz hale getirmeye çalışabileceğiniz gibi sağa ya da sola atik bir şekilde yuvarlanarak gelecek darbeden kurtulabilirsiniz. İşte bu neden ile karakterinizden çok sizin oynayış tarzınız oldukça önemlidir. Ne kadar atik olursanız o kadar iyisiniz demektedir. Online oyunda bu profesyonelliğiniz gösterdiği farkı net bir biçimde anlayacaksınızdır.

   

  Zorluk kullanıcılar tarafından istenilen bu durumdur. Yani kolay olmasın ki tadını alalım biraz zorlanarak ilerleyelim şeklinde yorumlar klasik olmaktadır. The Elder Scrolls için bu yorumu söylediğinize pişman olabilirsiniz. Olun zorluğunu başlar başlamaz göstermektedir. Bu zorluk size ilk başlarda tatlı gelse ilerledikçe sürekli ölmeniz sinir bozucu bir hale bürünmektedir. Ölümün size zararı üzerinizde yer alan ekipmanların gücü azalmaktadır. Siz en iyisi hızlı biçimde oyuna alışmaya bakarak gerektiğinde kaçmayı kabul edip ölmemeye çalışın. Öldükten sonra direk olarak bulunduğunuz yerde dirilme şansınız bulunurken isterseniz o yere en yakın ışınlanma yerinde dirilmeniz mümkündür. Bunun seçimi oyun tarafından size verilmektedir. Tam kargaşanın içerisinde öldüyseniz ve tekrar orada doğmak istemiyorsanız bu oldukça iyi bir özellik olmaktadır.

   

   

  Yaptıklarınız ile seviye atladığınız oyunda şuan için üst limit 50 olmaktadır. Ancak bu limit zaman ile yükselecek gibi görülmektedir. Çünkü oyunun hayranlarının büyük çoğunluğu bu kotayı hızlı biçimde dolduracak gibi görülmektedir. Haritada yaygın bir şekilde bulunan görevleri hızlı bir şekilde yaparak seviye yükseltme hızınızı artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha da hızlı seviye yükseltmek için görev alanınıza gittiğiniz de mutlak olarak siz haricinde kişileri de göreceksiniz. İşte bu sırada ister siz parti kurarak oyuncuların gelmesini bekleyebilir veya kurulu olan partilere katılarak görevlerini ortak biçimde hızlıca yapabilirsiniz. Buna eş değer olarak yer alan tecrübe puanınızda yükselmeye başlayacaktır.

   

   

   

   

  Rar şifresi: www.hemen-indir.com


  Etiketler: The Elder Scrolls Online, The Elder Scrolls Online oyunu, The Elder Scrolls oyunu, The Elder Scrolls indir

  Benzer makaleler:

  Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
  Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.

  Yorum Ekle